MOTALA KANALSIM

Resultat

Resultat 2015

Resultat 2016

Damer

Placering Startnr Namn Klubb eller ort Tid
1 4 Emma Rotstam Järfälla SS 23:47.62     
2 2 Malin Johansson Jönköping SS 24:02.88     
3 6 Emma Varga Motala RIG 24:59.66     
4 10 Elin Gunnarsson LASS 25:05.13     
5 92 Nicole Modigh Motala RIG 26:07.61     
6 94 Johanna Hultberg Norrköping KK 26:41.49     
7 62 Klara Falkenek Motala RIG 26:48.51     
8 113 Marie Dasler Örebro SA 27:31.44     
9 40 Tilda Carlsson Motala SS 28:11.59     
10 70 Maja Strand Motala SS 29:56.38     
11 30 Ebba Taberman Coach Ludde / Sthlm 30:01.28     
12 82 Ingrid Meissl Årebo Linköping 30:35.74     
13 42 Isadora Rosén Motala SS 31:05.20     
14 64 Emelie Eriksson Motala RIG 31:46.07     
15 114 Lisa Hjalmarsson Örebro SA 31:59.09     
16 12 Margareta Rainer Gävle SS 32:07.86     
17 22 Emilia Eriksson Motala SS 33:16.87     
18 119 Kristina Häggström Wading Motala SS 33:27.57     
19 78 Margareth Timossi SK Neptun 33:44.95     
20 18 Ann-Sofi Wetterberg Motala SS 34:46.60     
21 96 Ulrika Wånggren Motala 34:53.37     
22 74 Kristina Vigren Brokind 35:02.19     
23 52 Lena Bjerlöw IK Nocout.se 35:03.27     
24 34 Camilla Edlund Linköping 35:55.18     
25 90 Anna Leander LeWaSport.se 37:24.97     
26 66 Leija Johansson Junttila Motala SS 37:28.41     
27 50 Johanna Sjögren Motala SS 37:29.80     
28 54 Greta Sjögren Motala SS 37:30.96     
29 84 Karin Söderqvist Team LeWaSport 38:04.06     
30 28 Magdalena Ekstrand Lidingö 38:09.29     
31 76 Jennie Byström Linköping 38:58.45     
32 80 Lena Årebo LASS 39:23.77     
33 38 Maria Carlsson Motala SS 39:37.35     
34 86 Molly Åkerberg Team LeWaSport 41:10.12     
35 72 Eira Pettersson Motala SS 41:34.38     
36 26 Annika Dahlin Linköping 42:14.12     
37 16 Ellen Wetterberg Motala SS 42:40.28     
38 68 Lena Andersson Linköping 43:04.46     
39 108 Mathilda Landoff Team LeWaSport 43:21.54     
40 48 Madame Butterfly Motala SS 43:57.69     
41 88 Lena Johansson Team LeWaSport 44:59.45     
42 98 Anna Korall Team LeWaSport 49:46.55     
43 24 Emelie Zune Motala 51:14.12     
44 56 Sofie Stagevik Ystad 53:52.45     
45 58 Matilda Stagevik Ystad 54:34.78     
46 46 Astrid Rosén Motala SS 54:57.24     
47 36 Cecilia Fransson Motala 01:03:17.55  

 

Herrar

Placering Startnr Namn Klubb eller ort Tid
1 3 Mike Thorén Motala SS 22:38.29
2 1 Marcus Holmquist Jönköping SS 22:38.79   
3 33 Simon Linnér LASS 24:47.72   
4 75 Eric Johansson Motala RIG 24:58.85     
5 47 David Lindahl LASS 25:36.57 
6 17 Elliot Fielder Motala SS 25:56.44
7 77 Micke Thorén Motala TC 26:03.85     
8 25 Gustaf Fahlström Motala SS 27:21.57     
9 100 Andrzej Bednarski Motala SS 27:41.79     
10 41 Tommy Eriksson Motala SS 28:09.59     
11 55 Lukas Lundberg Motala SS 28:12.37     
12 99 Stefan Persson IK Nocout.se 28:38.01     
13 27 Peter Rotstam Järfälla SS 29:08.96     
14 117 Robert Birgegren Vadstena 29:12.02     
15 49 Gustav Edlund LASS 29:47.55     
16 19 Kenny Wetterberg Motala SS 30:00.68     
17 83 Mattias Cardell Karlsborg 30:14.43     
18 53 Lasse Lundberg Motala SS 30:51.44     
19 61 Mikael Trieb Motala SS 31:02.04     
20 104 Manne Freyland Aneby 31:12.53     
21 89 Andreas Yngström Örebro SA 31:42.60     
22 20 Peter Boqvist Team LeWaSport 31:45.31     
23 65 Gert Hector Blidsberg 31:54.67     
24 105 Mats Nord Sorunda 31:56.99     
25 63 Thomas Ström Motala 33:22.85     
26 13 Brian Nielsen  Coach Ludde / Sthlm 33:30.10     
27 45 Peder Thulander Askersund 33:38.16     
28 115 Daniel Nylander LeWaSport.se 33:44.53     
29 85 André Holster Westerberg Örebro 33:44:60
30 116 Andreas Rilven Örebro SA 33:45.31     
31 111 Kaj Rasmussem LeWaSport.se 33:55.48     
32 67 Markus Hallgren Team LeWaSport 34:02.36     
33 11 Jonas Kurén Coach Ludde / Sthlm 34:59.66     
34 110 Johan Wernström Motala SS 35:01.25     
35 103 Christoffer Rundgren Motala 35:17.37     
36 73 Jan-Åke Nilsson LeWaSport.se 35:24.47     
37 8 Tomas Karlsson IK Nocout.se 36:39.63     
38 31 Lars Linnér Motala SS 37:22.00     
39 35 Edwin Brimalm Motala SS 37:25.71     
40 107 Kent Landoff Team LeWaSport 37:59.24     
41 9 Niklas Dahlberg Katrineholm SS 38:08.07
42 109 Peter Beronius Boxholm 38:08.55     
43 59 Rolf Wedding Motala SS 38:12.70     
44 39 Marcus Manninen Motala SS 38:26.77     
45 106 Johannes Kjellström Trosa 38:53.55     
46 5 Marcus Lundin Team Fillinge Ultra 39:47.34     
47 81 Max Rundström Team LeWaSport 39:56.89     
48 112 Patrik Gärdeman SK Neptun 40:04.76     
49 91 Dennis Wiström Vikingstad 41:16.79     
50 87 Niklas Oreland Stockholm 41:40.53     
51 43 Jan Kläre Zinkgruvan IF 42:33.27     
52 29 Thomas Samuelsson Motala 42:51.54     
53 118 Joakim Davidsson LeWaSport.se 43:24.46     
54 51 Fredrik Löfvendahl Team LeWaSport 43:39.95     
55 79 Farad Rouhani Solna 44:25.58     
56 95 Kim Carlewald Morrhåret Hundsport 45:10.76     
57 23 Magnus Björck Motala SS 45:35.01     
58 57 Peter Andersson Linköping 47:25.13     
59 101 Niclas Roos Dykarklubben Octopus 47:28.09     
60 69 Göran Bengtsson LeWaSport.se 53:53.86     
61 37 Christian Stagevik Sjöbo 55:19.63  
62 15 Martin Granholm Motala 01:00:08.26  
63 97 Dastan Chaomar Berggrens Källare / Motala 01:05:27.84

 

Resultat 2015

DAMER

Konversationen har öppnats. 2 meddelanden. Inga olästa meddelanden.

Sidan 1 av 2
Denna hemsida är byggd med N.nu - prova gratis du med.(info & kontakt)